V ponedeljek, 18. marca, smo se 4 predstavniki naše šole udeležili otroškega parlamenta, ki se je odvijal na temo Šolstvo in šolski sistem; organizator ZPM Krško.

Po uvodnem pozdravu predsednika ZPM Krško, g. Vinka Hostarja, smo učenci obiskali tri delavnice: Prva pomoč, Ročne spretnosti in Vaje koncentracije in obvladovanje stresa. Vse so bile zelo poučne in koristne, zato je čas prehitro minil.

Nagovoril sta nas tudi župana, in sicer župan občine Krško in župan občine Kostanjevica na Krki. Sledila je plenarna razprava o šolstvu in šolskem sistemu. Predstavniki šol smo se zelo razgovorili in razgrnili kritične poglede o zelo aktualni  problematiki, nakazali smo tudi nekaj rešitev. Naša mnenja in predloge bosta v Ljubljani na republiškem otroškem parlamentu zastopala Tim (OŠ Adama Bohoriča Brestanica) in Jan (OŠ Jurija Dalmatina Krško).

Želimo si, da bi bil naš glas slišan. V prihodnjem letu bomo razpravljali o varstvu okolja.

Eva, Hana, Anamarija in Bor