Fotografski natečaj ob 100-letnici šolanja na Senovem.

Osnovna šola XIV. divizije Senovo vabi vse fotografske entuziaste, ki jih navdihuje šolstvo v domačem kraju, šola in kulturne lepote ter dejavnosti človeka v njej in šolskem okolišu, da sodelujejo v foto natečaju pod naslovom “100 let šolstva skozi moje oči”. Natečaj bo potekal od 3. do 23. oktobra 2023.

SPLOŠNA PRAVILA:

1. Tema: 100 let šolstva skozi moje oči

2. Fotografski natečaj je odprt za vse amaterske fotografe.

3. Vsak udeleženec lahko pošlje največ 3 fotografije.

4. Fotografije morajo biti v digitalni obliki, lahko so barvne ali črno bele.

5. Fotografije morajo biti originalne in ne predhodno objavljene ali nagrajene.

6. Vsaka fotografija mora biti pospremljena s kratkim opisom, ki vključuje naslov, lokacijo posnetka in kratkim opisom, kako fotografija odraža temo natečaja.

7. Fotografije pošljite na naslov: foto.natecaj@ossenovo.si

TEHNIČNE ZAHTEVE:

– Priporočena ločljivost (300dpi).

– Največja velikost fotografije (20MB)

– Slike morajo biti poslane v .jpg ali .png formatu.

– Ime datoteke mora vsebovati vaše ime in priimek ter zaporedno številko fotografije (npr. JanezNovak_1.jpg).

KRITERIJI ZA OCENJEVANJE:

– Skladnost z natečajno temo: Kako dobro fotografija odraža temo “100 let šolstva skozi moje oči”?

– Originalnost in kreativnost: Kako izvirno in ustvarjalno je predstavljena tema?

– Tehnična kvaliteta: Je fotografija jasna in tehnično dobro izvedena?

– Javno mnenje: Glasovanje oz. podeljevanje »všečkov« na šolskem socialnem omrežju Facebook.

KONTAKTNI PODATKI:

Za kakršna koli vprašanja v zvezi s fotografskim natečajem nas lahko kontaktirate preko e-mail naslova: foto.natecaj@ossenovo.si

PODELITEV NAGRAD:

Ocenjevalna komisija, ki jo sestavljajo predstavnik podjetja Foto Colarič, Boštjan Colarič s.p., dva člana učiteljskega zbora OŠ Senovo in en član sveta staršev, bo podelila praktične nagrade v sponzorstvu podjetja Foto Colarič, Boštjan Colarič s.p. za naslednja mesta:

1. mesto na fotografskem natečaju

2. mesto na fotografskem natečaju

3. mesto na fotografskem natečaju

Prosimo vas, da sodelujete in delite svoje vizualne zgodbe in izkušnje z nami. Veselimo se vaših navdihujočih prispevkov!

Pravilnik fotografskega natečaja